personal logo

Święto Niepodległości Polski • 2019

Strona internetowa książki pamiątkowej składającej się z reportaży fotograficznych wykonanych w dniu obchodów upamiętniających 100 Lat Niepodległości Polski.


Zapraszamy na uroczyste przekazanie książki "100 Lat Niepodległości Polski".
Uroczystość odbędzie się 9 listopada 2019 o godzinie 16:00 w Sopotece
(filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie przy ul. Tadeusza
Kościuszki 14. Dworzec kolejowy. II piętro.)

• • •

Album Fotograficzny • Reportaże z Wydarzeń Rocznicowych

Wyjątkowy moment, jakim była setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę postanowiliśmy upamiętnić, wydając książkę będącą składem reportaży fotograficznych osób, które przyłączyły się do projektu fotograficznego.

Informacja o projekcie: Projekt był otwarty i darmowy dla wszystkich, którzy wykazali chęci sfotografowania wydarzeń w Trójmieście podczas obchodów rocznicowych. Umiejętności fotograficzne nie były weryfikowane ani wymagane. Nabór uczestników został zrealizowany przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot, Studio PCF oraz Sopotekę. Łącznie w projekcie wzięło udział trzynaście osób.

Ograniczona dostępność: Komplet zdjęć jest dostępny tylko i wyłącznie w papierowej wersji książki. Książka została przekazana Sopotece, by każdy mógł wrócić do wspomnień, nacieszyć oczy pracą fotograficzną różnych autorów lub zanurzyć się w odrobinie sentymentu patriotycznego.

O książce. Książka zawiera zdjęcia trzynastu autorów. Czarno-białe fotografie przeplatane są czerwonymi akcentami. Publikacja liczy 430 stron. Jest oprawiona w skórę, zdobiona godłem i złoceniami. Zdjęcia książki będą dostępne 11 listopada 2019. Na stronie projektu: polska100.studiopcf.com oraz mediach socjalnych (linki na stronie).

Autorzy zdjęć (kolejność alfabetyczna)

Aleksandra Wietek
Czesław Tarkowski
Katarzyna Jaskulska
Katarzyna Karolak
Krzysztof Lewandowski
Małgorzata Osowiecka
Marcin Kołakowski
Marta Ciszek
Marta Domańska
Michał Goniszewski
Monika Zabłotna
Robert Kraszewski
Piotr Ćwikliński

Podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które wzięły udział w stworzeniu reportaży. Książka została częściowo sfinansowana w przez osoby biorące udział w projekcie, a brakującą kwotę uzupełnili sponsorzy:

Studio PCF
Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot
STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi
Photo and More
MartDizajn

Dodatkowe podziękowania dla Ewy Lewandowskiej oraz zespołu Sopoteki (Biblioteka Miejska w Sopocie) za wsparcie i pomoc w realizacji projektu.

Linki i informacje dodatkowe:

Studio PCF • pl.studiopcf.com
Sopocki Klub Fotograficzny • skf.studiopcf.com
STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi • stbu.pl
Photo and More • photoandmore.eu
MartDizajn • martdizajn.pl

PTTK Odział Sopot • sopot.pttk.pl
PTTK • pttk.pl


#100LatNiepodległościPolski #100LatNiepodleglosciPolski #SopockiKlubFotograficzny #SKF #PTTKSopot #PTTK #Sopot #Sopoteka #BibliotekaSopocka #StudioPCF #Gdansk #Gdynia #StudioPCF #STBU #PhotoandMore #MartDizajn

2019 © Sopocki Klub Fotograficzny