personal logo

Sopocki Klub Fotograficzny

Oddział PTTK w Sopocie

Sopocki Klub Fotograficzny powstał 7 lipca 2017 roku. Celem działania klubu jest popularyzacja fotografii, edukacja fotograficzna oraz poszerzanie horyzontów krajoznawczych z aparatem w ręku z tego powodu Sopocki Klub Fotograficzny działa w Oddziale PTTK w Sopocie. Sopocki Klub Fotograficzny stawia sobie następujące zadania:

1. popularyzacja fotografii jako elementu motywującego do zwiedzania Polski i świata
2. podnoszenie umiejętności członków przez edukację teoretyczną
3. podnoszenie umiejętności członków przez edukację praktyczną
4. organizowanie wyjazdów fotograficznych w różne część Polski
5. organizowanie zagranicznych wyjazdów fotograficznych
6. tworzenie wystaw fotograficznych
7. tworzenie publikacji o tematyce fotograficznej (od elektronicznych po drukowane)
8. tworzenie publikacji o tematyce krajoznawczej (od elektronicznych po drukowane)
9. tworzenie publikacji edukacyjnych (od elektronicznych po drukowane)
10. łączenie działań z organizacjami pożytku publicznego
11. łączenie działań z podmiotami komercyjnymi w Polsce i za granicą
12. łączenie działań z podmiotami nie-komercyjnymi
13. działania dla promocji Sopotu, oraz promocji województwa pomorskiego

Działalność Sopockiego Klubu Fotografii:

Wyprawy Fotograficzne: wyprawy od wyjazdów różnią się stopniem trudności. Kondycja fizyczna, umiejętności fotograficzne, oraz osprzęt fotograficzny na wyprawy jest różny od stosowanego przy wyjazdach fotograficznych. Także minimalne wymagania dla uczestników są różne. Zobacz planowane wyprawy fotograficzne

Wyjazdy fotograficzne: są najprzyjemniejszą formą połączenia turystyki i fotografii. Wyjazdy nie różnią się zbytnio od tradycyjnych wyjazdów organizowanych przez biura podróży, czy indywidualnych turystów organizujących własne eskapady turystyczne czy to też fotograficzne. Dostępne dla wszystkich w każdym wieku, względnie dowolnej kondycji fizycznej, dowolny sprzęt fotograficzny, dowolny wiek i doświadczenie turystyczno/fotograficzne.

Warsztaty fotograficzne: warsztaty są formą edukacji fotograficznej łączącej w sobie teorię i praktykę na dany temat np. warsztaty fotografii nocnej – omawiamy teorię a potem idziemy w teren fotografować. Po zakończeniu zdjęć nocnych, zajmujemy się obróbką cyfrową tak by wywołać końcowe zdjęcia. Praca na warsztatach jest od A do Z na dany temat, lub formą inspiracji fotograficznej np. Używanie Filtrów Fotograficznych – temat takich warsztatów jest zbyt rozległy by go zamknąć a pokazanie technik użycia filtrów fotograficznych stanowi inspirację do dalszej samodzielnej pracy. Wszystkie warsztaty fotograficzne są płatne. Środki są na pokrycie kosztów prowadzenia warsztatów i materiały edukacyjne dla uczestników. Zobacz więcej na: warsztaty fotograficzne

Kursy fotograficzne: są na dany temat, zazwyczaj w dłuższej formie cyklicznych spotkań np. „Kurs Podstaw Fotografii” – zaczynamy od zera – kończymy na tym by uczestnik kursu miał świadomość co robi – jak działa aparat – jak go używać i jak nim fotografować. Nauka trwa przez 7 tygodni zakończona weekendowym wyjazdem fotograficznym. Kursy mają na celu edukację fotograficzną na różnych poziomach na różne tematy. Wszystkie kursy fotograficzne są płatne. Środki są na pokrycie kosztów prowadzenia kursów i materiały edukacyjne dla uczestników. Sprawdź aktualne kursy fotograficzne

Projekty fotograficzne: w ramach działania klubu realizujemy różne zadania które nazywamy projektami. Przykładem projektu fotograficznego jest tworzenie albumu fotograficznego dotyczącego Sopockich Szlaków Spacerowych. Zrobione zdjęcia i opracowane teksty stworzą publikację elektroniczną (e-book). Udział w projektach odbywa się przez zaproszenie ze strony lidera projektu do udziału w nim. Projekty fotograficzne obejmują wydawanie książek elektronicznych (e-book), książek drukowanych, publikacje różnego typu, organizowanie wystaw zbiorowych i tematycznych. Udział w wydarzeniach promujących fotografię – fotografię krajoznawczą – działania dokumentacyjne miejsc i wydarzeń oraz szereg wielu innych fotograficznie powiązanych działań.
  Powody dla których warto zapisać się do Sopockiego Klubu Fotograficznego:
Tańsze kursy fotograficzne – znacznie tańsze i niektóre kursy są tylko i wyłącznie dostępne dla członków klubu.

Tańsze warsztaty fotograficzne – członkowie klubu płacą mniej za udział w warsztatach fotograficznych. Niektóre warsztaty są tylko dostępne dla członków klubu.

Możliwość udziału w wyjazdach fotograficznych – wyjazdy fotograficzne nie są dostępne dla osób nie będących członkami Sopockiego Klubu Fotograficznego. (Ekspedycje fotograficzne są ogólnie dostępne dla chętnych spełniających wymogi wymagane na daną ekspedycję)

Możliwość udziału w projektach fotograficznych – projekty realizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny są tylko i wyłącznie dostępne dla członków klubu.

Możliwość brania i tworzenia wystaw fotograficznych – wystawy fotograficzne realizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny są tylko i wyłącznie dostępne dla członków klubu i osoby zaproszone do udziału przez organizatorów wystaw.

Dostęp do bazy fotograficznej – wewnętrzne przewodniki fotograficzne, gdzie i kiedy fotografować, dobre miejsca na sesje, hotele i wille z którymi współpracujemy, modelki/modele, wizażyści, fryzjerzy, kuchnie do fotografii żywności i wiele innych atrybutów pomagających w realizacji klubowych i indywidualnych projektów fotograficznych.

Zniżki na sprzęt fotograficzny jako klub posiadamy partnerów z branży fotograficznej. Niektórzy partnerzy udzielają członkom Sopockiego Klubu Fotograficznego rabatów na zakup sprzętu różnego typu. Naturalnie członkowie PTTK mają zniżki na szereg usług wynikających z samego członkostwa w PTTK (zobacz: pttk.pl/zycie/rabaty/)

[…] dobre towarzystwo ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach, spędzanie wspólnego czasu czy to przy ogniskach, czy to przy burzach mózgów, jest bezcennym czasem i wartością ponad możliwość jej oceny. Także serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do Sopockiego Klubu Fotograficznego.

Jak zapisać się do klubu? Przejdź do strony: zapisy

zobacz także: Regulamin SKF-PTTK | Odznaka Fotografii krajoznawczej [OFK] | Dział dotyczący PTTK
2017 © Sopocki Klub Fotograficzny