personal logo

Galeria Fotografii

Galeria podzielona jest na dwie kategorie: Polska i Świat. Docelowo będzie znajdowała się osobna galeria z fotografiami członków Sopockiego Klubu Fotograficznego. Obecnie na etapie tworzenia klubu takiej galerii nie ma.

Polska • to piękny kraj posiadający unikatowe walory krajobrazowe od morza przez rzeki i jeziora, aż po ciekawie rzeźbione góry w kilku rodzajach na wygasłych wulkanach kończąc. W Polsce pod względem fotografii krajobrazowej jest raj fotograficzny. W Polsce znajdują się23 parki narodowe w do tego 4 nowe są na etapie planowania. W Polsce unikatowo dla Europy Wschodniej i Bałkanów znajdują się także 122 parki krajobrazowe (prawie nie występują na świecie) i znajdująca się w nich i parkach narodowych 1481 rezerwatów przyrody. Polska posiada 28 pasm górskich – takich które ktoś zróżnicował jako osobne góry – w ten sposób można zdobyć wszystkie 28 szczytów osiągając tym samym Koronę Gór Polski. Może nieco statystyka nudnie brzmi ale pokazuje jak bogata przyroda jest w Polsce.

Sopocki Klub Fotograficzny stawia sobie z jeden z celów dokumentowanie i fotografowanie polskiej przyrody i krajobrazu, stawiając przy tym na jakość zdjęć i pokazywania Polski w jak najlepszym świetle.

Linki:
Parki Narodowe Polski
Parki Krajobrazowe Polski
Rezerwaty Przyrody
Korona Gór Polski
Mapa Korony Gór Polski Rezerwaty Biosfery w Polsce
Miejsca wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO

Mapa Polski Sopocki Klub Fotograficzny
Świat • nie wiadomo co by tutaj napisać skoro w Polsce można znaleźć tyle skarbów krajobrazowo – przyrodniczych to świat oferuje znacznie więcej w większej ilości. W naszych klubowych podróżach fotograficznych będziemy zwiedzać świat, kierując się przede wszystkim atrakcyjnością przyrody – krajobrazu – tematu fotograficznego.

Na świecie istnieje wiele kultur, ginących miejsc i jednocześnie wiele pięknych miejsc do których nie dociera zbyt wielu fotografów. Jako klub fotograficzny będziemy dążyć do odkrywania świata pod względem fotograficznym.

Linki:

Zagrożone miejsca wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO
Rezerwaty przyrody na świecie
Atlas Gór Europy

2017 © Sopocki Klub Fotograficzny