personal logo

Reportaż • 100 Lat Niepodległości Polski


Zbiorowy reportaż fotograficzny w 100 Rocznicę Niepodległości Polski. Poszukujemy chętnych fotografów, którzy chcą się przyłączyć 11 listopada 2018 do stworzenia reportażu na "100 Lat Niepodległości Polski".

Jaki jest cel tego pomysłu? Celem jest stworzenie pamiątki w formie kroniki z wydarzeń, które miały miejsce 11 listopada. Kronika, którą zrobimy będzie w formie reportażu fotograficznego wydana drukiem jako książka. Powstanie tylko jeden unikatowy egzemplarz, który zostanie przekazany Sopotece* i będzie dostępny w bibliotece publicznej.

Udział w projekcie jest darmowy. Liczba osób które może wziąć udział jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania wolnych miejsc.

Harmonogram działań:

Robimy zdjęcia z imprez miastach Pruszcz Gdański o Gdańsk o Sopot o Gdynia o Rumia o Reda o Wejherowo. Uzupełnieniem imprez będzie fotografia uliczna, fotografia zdarzeń które Cię zainteresują i z jakiegoś powodu uznasz je za istotne, by włączyć je reportaż który realizujesz. Technicznie, zdjęcia będą czarno - białe, warto je robić pod tym kątem i poszukiwać, emocji, kształtów, kontrastów, itd... więcej informacji technicznych zostanie przesłanych uczestnikom projektu.

Jeśli chcesz wziąć udział w tym projekcie fotograficznym wyślij
zgłoszenie emailem: skf@studiopcf.com o tytule 20181111 Polska
w treści maila proszę wpisać które wydarzenie i w którym mieście
będziesz fotografować: Pruszcz Gdański • Gdańsk • Sopot
• Gdynia • Rumia • Reda • Wejherowo


Kto może wziąć udział? Każdy kto czuje, że zrobi ciekawe zdjęcia i chce swoją fotografią wnieść swój udział dla upamiętnienia dnia 100 lat niepodległości Polski. Nie ma ograniczeń wiekowych, dotyczących umiejętności fotograficznych, oraz innych poza tym, że jeśli się zgłosisz to na pewno prześlesz zdjęcia z wydarzenia nawet jeśli uznasz że Ci nie wyszły ?

Prawa autorskie? Zdjęcia będą opublikowane w drukowanej książce, niektóre z nich posłużą do promocji książki i komunikowania światu, że taki reportaż istnieje. Poza tym nie są przewidziane żadne inne działania. Osoby biorące udział w projekcie zgadzają się z warunkami projektu. Projekt w całości jest pozbawiony celów komercyjnych i zarobkowych. W książce zostaną opublikowane nazwiska autorów zdjęć.

* Sopoteka to jeden z oddziałów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie

Program wydarzeń (poniżej)

pobierz wszystkie programy obchodów

Projekt zbiorowego reportaż organizowany przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot we współpracy z Sopoteką i Studio PCF.

Cel: Stworzenie obszernego reportażu w formie drukowanej książki z obchodów obywających się w rocznicę uczczenia 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wymagania: Chęć przyłączenia się do wspólnego reportażu. Zrobienie zdjęć i przesłanie ich do składu graficznego. Zgłoszenie się do udziału jest deklaracją zrobienia i przesłania zdjęć

Gdzie: Pruszcz Gdański o Gdańsk o Sopot o Gdynia o Rumia o Reda o Wejherowo

Czas: 11 listopada 2018

Koszt: 0 zł

Zgłoszenia: emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20181111 Polska z dopiskiem w treści w którym mieście fotografujesz? Na każde zgłoszenie zostanie odesłane potwierdzenie udziału. Następnie kiedy zostaną zamknięte zgłoszenia zostaną rozesłane wytyczne i podpowiedzi dotyczące fotografowania, gdzie i jak przesyłać zdjęcie, et cetera...

Status: brak miejsc

#100LatNiepodległościPolski #Reportaż #SopockiKlubFotograficzny #SKF #Sopoteka #StudioPCF

Obchody święta w poszczególnych miastach

Pruszcz Gdański

Reportaż - 100 Lat Niepodległości Polski Gdańsk

Reportaż - 100 Lat Niepodległości Polski Sopot

Reportaż - 100 Lat Niepodległości Polski Gdynia

Reportaż - 100 Lat Niepodległości Polski Rumia

Reportaż - 100 Lat Niepodległości Polski Reda

Reportaż - 100 Lat Niepodległości Polski Wejherowo

Reportaż - 100 Lat Niepodległości Polski

pobierz wszystkie programy obchodów

Reportaż - 100 Lat Niepodległości Polski
2018 © Sopocki Klub Fotograficzny