personal logo

Święto Niepodległości Polski • 2019


Zbiorowy projekt fotograficzny/multimedialny w Święto Niepodległości Polski. Poszukujemy chętne osoby zajmujące się fotografią, filmem i dźwiękiem, którzy chcą się przyłączyć 11 listopada 2019 do stworzenia produkcji w swojej wybranej niszy na Święto Niepodległości.

Jaki jest cel tego pomysłu? Cele są dwa. Projekcja multimedialna jako film w różnych miejscach w Trójmieście i wystawa fotograficzna składająca się z kolaży zdjęć. Całość zostanie zaprezentowana w przyszłym roku w okolicy daty 11 listopada.

• • •

Zgłoszenie do udziału w projekcie

Jeśli chcesz wziąć udział w tym projekcie wyślij zgłoszenie emailem: skf@studiopcf.com o tytule 20191111 Polska w treści maila proszę wpisać w którym mieście będziesz realizować swoją produkcję? Oraz czy bierzesz udział w projekcie multimedialny? Wystawie fotograficznej? Czy w obu?

• • •


Projekt Multimedialny. Będzie kombinacją zdjęć, filmów i miksem dźwięków wykonanym w dniu święta. Biorąc udział w tym projekcie nagrywasz filmy, nagrywasz dźwięki i robisz zdjęcia. Kluczowe w projekcie multimedialnym jest dźwięk i film - zdjęcia będą stanowić dodatek i ewentualne uzupełnienie. Osoby biorące udział w projekcie otrzymają wytyczne techniczne dotyczące projektu.

Poniżej orientacyjne wytyczne:

• Film: Rozdzielczość filmu full-HD (1980px) z dowolnego aparatu fotograficznego lub kamery.
• Audio: Możliwa najwyższa jakość jaką możesz wyprodukować na swoim sprzęcie. Preferencyjnie format WAV i jakość 24bit. Zorientuj się co wyciągnąć może Twój telefon z użyciem jakiejś aplikacji.
• Fotografia: 1920px na dłuższym boku lub więcej. (3Mpx+)

Wystawa fotograficzna. Ze zdjęć wykonanych podczas wydarzeń odbywających się w danym mieście stworzymy kolaże fotograficzne z który powstanie wystawa. Wystawę zawiesimy w jednej galerii lub będzie kilka miejsc ekspozycji jednocześnie w zależności od ilości uczestników projektu i ilości zdjęć.

Udział w projekcie jest darmowy*. Liczba osób które może wziąć udział jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania wolnych miejsc.

* W przypadku projektu na 100 Lat Niepodległości Polski (1918 - 2018); zdarzyło się, że na ostatnią chwilę wycofał się sponsor książki i osoby ją tworzące złożyły się na jej wydanie. Składka była dobrowolna. Być może w przyszłym roku znów coś nieoczekiwanego się wydarzy więc będzie prośba o składkę - ale są one dobrowolne więc z założenia projekt jest darmowy i dołożymy wszelkich starań by tak pozostało a ucząc się na błędach nie damy się zaskoczyć.

Harmonogram działań:

1 Tworzymy zdjęcia - filmy - audio z imprez w miastach Gdańsk o Sopot o Gdynia*. Uzupełnieniem imprez będzie fotografia uliczna, fotografia zdarzeń które Cię zainteresują i z jakiegoś powodu uznasz je za istotne, by włączyć je reportaż który realizujesz.

2 Przesyłamy wykonane produkcje multimedialne na dzielony dysk. (Informacje techniczne, oraz gdzie i jak przesyłać zdjęcia zostaną przesłane uczestnikom projektu.)

3 Publikujemy projekcje multimedialne, oraz organizujemy wystawę fotograficzną w listopadzie 2020 na bazie stworzonych materiałów dniu (tylko i wyłącznie) 11 listopada 2019.

Informacje techniczne, oraz gdzie i jak przesyłać zdjęcia zostaną przesłane uczestnikom projektu.

* Projekt 1111 2019 jest otwarty dla wszystkich. Jeśli jesteś (lub wybierasz się do takowego) z dużego miasta (miasto wojewódzkie, lub dawne wojewódzkie np. Słupsk, Elbląg, Toruń...) i chcesz wziąć udział w projekcie multimedialnym, lub wystawie fotograficznej to jest to możliwe. Wystarczy się zgłosić. Jeśli z danego miasta zbierze się większa grupa osób (5+) to postaramy się zorganizować dodatkowo lokalnie prezentację Waszych prac. Szczególnie do współpracy zapraszamy kluby fotograficzne i pasjonatów fotograficzno-multimedialnych.

Kto może wziąć udział? Każdy kto czuje, że zrobi ciekawe zdjęcia i chce swoją fotografią wnieść swój udział dla upamiętnienia Święta Niepodległości Polski. Nie ma ograniczeń wiekowych, dotyczących umiejętności fotograficznych/multimedialnych, oraz innych poza tym, że jeśli się zgłosisz to na pewno prześlesz zdjęcia / filmy / audio z wydarzenia nawet jeśli uznasz że Ci nie wyszły...

Prawa autorskie? Całość będzie publikowana w formie prezentacji multimedialnych i na wystawie fotograficznej, niektóre z nich posłużą do promocji wydarzenia i produkcji jakie powstaną do komunikowania światu. Poza tym nie są przewidziane żadne inne działania. Osoby biorące udział w projekcie zgadzają się z warunkami projektu. Projekt w całości jest pozbawiony celów komercyjnych i zarobkowych. W publikacjach zostaną opublikowane nazwiska autorów zdjęć i produkcji multimedialnych.

Zbiorowy projekt fotograficzny/multimedialny organizowany przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Współorganizatorami projektu na przestrzeni czasu będą dodatkowe podmioty. Osoby/Instytucje/Firmy zapraszamy do współpracy (skf@studiopcf.com)

Cel: Stworzenie produkcji multimedialnej i wystawy fotograficznej zrobionej podczas obchodów Święta Niepodległości.

Wymagania: Chęć przyłączenia się do wspólnego projektu. Zrobienie zdjęć i materiałów multimedialnych oraz przesłanie ich do składu graficznego/multimedialnego. Zgłoszenie się do udziału jest deklaracją zrobienia i przesłania zdjęć.

Gdzie: Gdańsk • Sopot • Gdynia • Polska

Czas: 11 listopada 2019

Koszt: 0 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres skf@studiopcf.com o tytule 20191111 Polska w treści maila proszę wpisać w którym mieście będziesz realizować swoją produkcję? Oraz czy bierzesz udział w projekcie multimedialny? Wystawie fotograficznej? Czy w obu? Na każde zgłoszenie zostanie odesłane potwierdzenie udziału. Uczestnicy projektu otrzymają informacje techniczne dotyczące produkcji multimedialnej i fotograficznej.

Status: wolne miejsca

#ŚwiętoNiepodległościPolski #ProjektAquila #ProjectAquila #Polska101 #SwietoNiepodleglosciPolski #SopockiKlubFotograficzny #SKF #Sopoteka #StudioPCF #PTTKSopot #PTTKŚwięto Niepodległości Polski
2019 © Sopocki Klub Fotograficzny